PASSAR TILL
S2 / S3 NEJ / JA
S2 kort / S3 kort NEJ / JA
S2 kort-låg / S3 kort-låg NEJ / JA
S2 large / S3 large NEJ / JA
S2 swing / S3 swing NEJ / JA
S2 swing-kort / S3 swing-kort NEJ / JA
U2 / U3 NEJ / JA
U2 light / U3 light NEJ / NEJ
Bambino NEJ
Micro NEJ
Panthera X NEJ
Körhandtag är ett tillbehör för dem som behöver assistans att köra/putta rullstolen av en person som går bakom rullstolen. Körhandtagen är steglöst inställbara i höjd samt infällbara utan verktyg.
Monteras på rullstolens ryggbåge.


OBS! Körhandtag +10 cm får endast monteras på uppgraderad rygg VER2. Max. brukarvikt är 100 kg.
BENÄMNING ART.NR. ANTAL
Körhandtag S3 par kpl 4252060 VER2 par
Körhandtag S3 Hö (utan fäste) 4252062 1
Körhandtag S3 Vä (utan fäste) 4252061 1
Körhandtag S3 par kpl +10 4252063 VER2 par
Körhandtag S3 Hö +10 (utan fäste) 4252065 1
Körhandtag S3 Vä +10 (utan fäste) 4252064 1
Du är här: start / produkter / tillbehör/ körhandtag / S3

KÖRHANDTAG HÖJ OCH SÄNK S3

Highslide JS
large image
oLightBox.com v3.0

SPRÄNGSKISS

pos. Benämning art.nr antal
2 Rör körhandtag S3 H/S vänster 4252051 1
  Rör körhandtag S3 H/S vänster +10 4252053 1
3 Kåpa körhandtag S3 vänster 4252071 1
4 Handtag Körhandtag S3 vänster 4252081 1
5 Ändplugg Körhandtag S3 vänster 4252091 1
6 Knapp körhandtag S3 vänster 4252101 1
7 Räffelpinne  körhandtag S3 2x24 4252124 2
8 Bussning Körhandtag S3 4252121 2
9 O-ring körhandtag S3 4252123 2
10 Tvärbult Körhandtag S3 4252125 2
11 Bult MLC6S M6x50 6002651 2
12 Bricka RBS RF stål 6.4x18 8000618 4
13 Fjäder körhandtag S3 4252122 2
14 Ändpropp HS körhandtag S3 vänster 4252232 1
15 Kryckkäppsfjäder enkel plast 4352016 2
16 Rör körhandtag S3 H/S höger 4252052 1
  Rör körhandtag S3 H/S höger +10 4252054 1
17 Kåpa körhandtag S3 höger 4252072 1
18 Ändplugg Körhandtag S3 höger 4252092 1
19 Knapp körhandtag S3 höger 4252102 1
20 Ändpropp HS körhandtag S3 höger 4252231 1
21 Fäste HS körhandtag S3 kpl Höger 4252302, 4252302 VER2 1
22 Fäste HS körhandtag S3 kpl Vänster 4252301, 4252301 VER2 1
23 Handtag Körhandtag S3 Höger 4252082 1
24 Shims 12x6x0,5 4600020 2

SPRÄNGSKISS FÄSTE

pos. Benämning   art.nr antal
1 Fäste HS körhandtag S3 kpl Höger   4252302 1
1a Fäste HS körhandtag S3 kpl Vänster   4252301 1
2 Fäste H/S körhandtag S3 Höger ej separat beställningsbar 4252202 1
Fäste H/S körhandtag S3 Vänster ej separat beställningsbar 4252201 1
3 Klämma H/S körhandtag S3 Höger ej separat beställningsbar 4252212 1
Klämma H/S körhandtag S3 Vänster ej separat beställningsbar 4252211 1
4 Bussning H/S körhandtag S3 Höger ej separat beställningsbar 4252222 1
Bussning H/S körhandtag S3 Vänster ej separat beställningsbar 4252221 1
5 Låsknapp H/S körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252252 1
6 Klack HS körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252253 1
7 Bult MLC6S M6x16 FZSV ej separat beställningsbar 6002615 1
8 Fjädrande_rörpinne ej separat beställningsbar 9000336 1
9 Excenter Övre H/S körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252251 1
10 Excenter Nedre H/S körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252254 1
11 Bult MF6S M4x12 ej separat beställningsbar 6007412 1
         

SPRÄNGSKISS FÄSTE VER 2

pos. Benämning art.nr antal
A Fäste HS körhandtag S3 kpl Höger 4252302 VER2 1
B Fäste HS körhandtag S3 kpl Vänster 4252301 VER2 1
1 Fäste H/S körhandtag S3 Höger ej separat beställningsbar 4252202 1
Fäste H/S körhandtag S3 Vänster ej separat beställningsbar 4252201 1
2 Bussning H/S körhandtag S3 Höger ej separat beställningsbar 4252222 1
Bussning H/S körhandtag S3 Vänster ej separat beställningsbar 4252221 1
3 Låsknapp H/S körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252252 1
4 Klack HS körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252253 1
5 Bult MLC6S M6x16 FZSV ej separat beställningsbar 6002615 1
6 Fjädrande_rörpinne ej separat beställningsbar 9000336 1
7 Excenter Övre H/S körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252251 1
8 Excenter Nedre H/S körhandtag S3 ej separat beställningsbar 4252254 1
9 Bult MF6S M4x12 ej separat beställningsbar 6007412 1
10 Klämma H/S körhandtag S3 symmetrisk ej separat beställningsbar 4252213 1
11 excenter dutt ryggbåge S3 5200122 1
12 excenter skruv ryggbåge S3 5200121 1
13 Bult MC6S M5x16   6002517 1
      1
.
.