PASSAR TILL
S2 / S3 NEJ / JA
S2 kort / S3 kort NEJ / JA
S2 kort-låg / S3 kort-låg NEJ / JA
S2 large / S3 large NEJ / JA
S2 swing / S3 swing NEJ / JA
S2 swing-kort / S3 swing-kort NEJ / JA
U2 / U3 NEJ / JA
U2 light / U3 light NEJ / NEJ
Bambino NEJ
Micro NEJ
Panthera X NEJ

Monteras på ryggstödet för att  ge stöd för bålen i sidled. Passar ej rygghöjd 20 cm.

OBS! Nya art.nr. för bålstöd till uppgraderat ryggstöd VER2.
Läs mer infoblad 2017-13 och infoblad 2017-18 nedan.

 

 

 

 

BENÄMNING ART.NR. ANTAL
Bålstöd S3 komplett par 6770200 par
Bålstöd S3 komplett + mont.sats höger 6770206 1
Bålstöd S3 komplett + mont.sats vänster 6770205 1
Bålstöd S3 komplett ver. 2 par 6770300 par
Bålstöd S3 komplett ver. 2 + mont.sats höger 6770306 1
Bålstöd S3 komplett ver. 2 + mont.sats vänster 6770305 1
Du är här: start / produkter / tillbehör/ bålstöd / bålstöd S3

BÅLSTÖD S3

Highslide JS

SPRÄNGSKISS

pos Benämning art.nr antal
1 Bålstöd komplett höger utan mont.sats 6770202 1
  Bålstöd komplett vänster utan mont.sats 6770201  
2 Dyna Bålstöd 6770120 1
3 Bult MELC6S M6x12 6004612 2
4 Vinkelplåt Bålstöd 6770131 1
5 Stjärnvred 9000423 1
6 Bult MELC6S M6x20 6004620 1
7 Distans breddning hög broms 3 mm 4600042 2
8 Bålstöd passbit S3 Höger 6770141 1
  Bålstöd passbit S3 Vänster 6770142 1
9 Mutter M6 Nylock 7000060 1
10 Distans breddning hög broms 15 mm 4600041 1
11 Klämma Pin inner för försänkt m6 4601117 1
12 Bult MF6S M6x40 6007640 1
13 Bult K6S M6x25 6003625 1
14 Klämma Pin ytter 4601112 1
  Monteringssats bålstöd S3, styck Höger (innehåller pos 5,6,7,8,9,10,11,12,13 och 14) 6770207 1
  Monteringssats bålstöd S3, styck Vänster (innehåller pos 5,6,7,8,9,10,11,12,13 och 14) 6770208 1
oLightBox.com v3.0

SPRÄNGSKISS FÖR RYGG VER 2

pos Benämning art.nr antal
1 Bålstöd passbit S3 VER2 Höger Ej separat beställningsbar 6770152 1
Bålstöd passbit S3 VER2 Vänster Ej separat beställningsbar 6770151 1
3 Klämma_enkel_basket Ej separat beställningsbar 6770153 1
4 Bult MLC6S M6x12 Ej separat beställningsbar 6002612 1
5 Distans breddning hög broms 5 mm Ej separat beställningsbar 4600043 1
6 Mutter M6M M6 RF A4 DIN 934 Ej separat beställningsbar 7000062 1
7 Bult MELC6S M6x20 Ej separat beställningsbar 6004620 1
8 Stjärnvred Ej separat beställningsbar 9000423 1
9 Bult MF6S M6x20 Försänkt insex FZSV Ej separat beställningsbar 6007621 1
10 Vinkelplåt bålstöd höger Ej separat beställningsbar 6770131 1
Vinkelplåt bålstöd vänster Ej separat beställningsbar 6770132 1
12 Dyna Bålstöd   6770120 1
13 Bult MELC6S M6x12 Ej separat beställningsbar 6004612 2
14 Bålstöd S3 kpl vänst utan mont.sats 6770201 1
  Bålstöd S3 kpl höger utan mont.sats 6770202 1
15 Bålstöd S3 kpl vä med.montsats VER2 6770305 1
  Bålstöd S3 kpl hö med montsats VER2 6770306 1
16 Mont.sats styck bålstöd S3 Höger VER2 (Innehåller POS.1(hö), 3, 4, 5, 7, 8, 9, ) 6770307 1
  Mont.sats styck bålstöd S3 Vänster VER2 (Innehåller POS.1(vä), 3, 4, 5, 7, 8, 9, ) 6770308 1
Panthera AB • Gunnebogatan 26 • 163 53 Spånga • panthera@panthera.se • Tel: 08-761 50 40
.
.